Umywalka łazienkowa, z jakiego materiału najlepsza?

czarna łazienka

Jeszcze kilka czy kilkanaście lat temu na rynku znajdowały się przede wszystkim umywalki z ceramiki. Materiał ten znany jest od wielu lat i ciągle wybierany ze względu na estetykę, ale i właściwości praktyczne. Pomimo ogólnej opinii jest też trwały. Odpowiednio zabezpieczony dobrze sprawdza się w specyficznych warunkach, jakie panują w łazience. Dziś nie musimy decydować się na umywalki ceramiczne. Tak samo dużą popularnością cieszą się te z konglomeratu czy ze szkła.

Umywalka z konglomeratu czy ceramiki?

Pomimo szerokiego wyboru materiałowego i tak największym zainteresowaniem cieszą się umywalki z konglomeratu i ceramiki. Te z ceramiki zazwyczaj nie należą do najdroższych. Do tego pokryte odpowiednim szkliwem nie tylko wyglądają dobrze, to jeszcze utrzymanie ich w należytej czystości nie jest problematyczne. Wielu producentów wprowadziło na rynek umywalki ceramiczne, które zostały w procesie produkcji odpowiednio wzmocnione. Dzięki czemu, nawet wtedy gdy ich ranty są wysokie i cienkie, są trwałe i wytrzymałe.

Umywalki z konglomeratu natomiast wyróżniają się wyjątkowym designem. Prezentują się luksusowo, dostępne są w wielu kształtach, rozmiarach a także i wariantach kolorystycznych. Konglomerat jest materiałem, który jest przede wszystkim odporny na wiele negatywnych czynników, takich jak zadrapania czy pęknięcia a także szok termiczny. Niestety cena za te modele jest wyższa. Wybierając je jednak możemy być pewni, że umywalka sprawdzi się nie tylko przez krótki czas, ale wręcz przez długie lata.

bateria do umywalki

Umywalka nablatowa czy meblowa?

Kilkanaście lat temu były na rynku dwa rodzaje umywalek. Te podwieszane i te meblowe, które były kupowane zazwyczaj w gotowych zestawach razem z szafką. Dziś wybór ich jest o wiele większy a do najbardziej popularnych można zaliczyć te stawiane na blacie w kształcie np. misy.

Okazuje się, że to właśnie one cieszą się największym zainteresowaniem ze względu na to, że są niezwykle praktyczne i sprawdzają się jako praktyczny i funkcjonalny element wyposażenia, nawet małych łazienek. Ze względu na wyższy rant nie ma konieczności schylania się by umyć twarz czy zęby. Ze względu na umieszczenie ich na blacie nie zajmują też miejsca w szafkach.