Baterie łazienkowe, kuchenne – jak wybrać najlepsze?

baterie łazienkowe

Chyba nikt nie jest w stanie wyobrazić sobie funkcjonalnej łazienki bez baterii. To właśnie one spełniają niezwykle ważne zadania, a oprócz tego często stanowią jedyną ozdobę wnętrza. Na chwilę obecną na rynku mamy szeroki wybór armatury. Różnorodne kształty, style, wykończenia, materiały, z których są zbudowane baterie łazienkowe, czy kuchenne. Często szukając inspiracji sugerujemy się wyglądem zewnętrznym. Zwracamy uwagę by baterie komponowały się z wnętrzem, meblami i całą resztą wyposażenia. Wiele osób ogromną uwagę przywiązuje do designu, ale należy również pamiętać o funkcjonalności i praktyce w użytkowaniu.

perlator

Na co zwracać uwagę wybierając baterię do kuchni i łazienki?

Ważnymi elementami poza wyglądem zewnętrznym, przy wyborze baterii łazienkowej, czy kuchennej powinniśmy się sugerować dobrą marką, która zapewni wieloletnią gwarancję, lub zapewni fachowy serwis. Istotne są także takie elementy jak perlator, czy głowica ceramiczna. Istotą rzeczy jest kupić baterię w dobrym miejscu, gdzie uzyska się prawidłowe, fachowe informacje. Dobrze w końcu wiedzieć co nieco o zakupionej baterii.

Zwłaszcza dlatego, że na rynku jest szeroki wybór baterii łazienkowych, jak i kuchennych, warto posłuchać rad lub zdecydować się na zakup dobrej marki, w dobrym miejscu, w korzystnej cenie, gdzie nie będzie problemu z wymianą głowicy ceramicznej, czy perlatora. Jeszcze do niedawna o dobrym wyborze baterii miał świadczyć jej ciężar. Oznaczało to wówczas, że jest ona wykonana z solidnych materiałów, był to wyznacznik trwałości. Warto brać nadal ten wyznacznik pod uwagę, ale należy zwrócić również uwagę na głowicę i perlator, jako części baterii poza korpusem, czy wylewką.

Postaw na dobrą głowicę ceramiczną!

 Czym jest właściwie głowica ceramiczna? Otóż bardzo powszechne są baterie umywalkowe czy kuchenne jednouchwytowe, do nich niezbędna jest głowica ceramiczna, która ma za zadanie zabezpieczyć krany przed przeciekaniem. To od niej zależy również strumień wody i wytrzymałość baterii.

Natomiast jeśli chodzi o perlator (sklep z perlatorami), to jego funkcja jest również bardzo ważna w użytkowaniu baterii na co dzień. Nie jest to nic innego jak sitko, które nakręca się na wylewkę baterii i ma on za zadanie zapowietrzać strumień wody, co powoduje mniejsze zużycie wody. Perlator i głowica ceramiczna to główne elementy w użytkowaniu baterii, zarówno kuchennych, umywalkowych czy bidetowych. Przy wyborze baterii należy pamiętać również o powyższych cennych wskazówkach.